Kaip tapti produktyviu nieko nedarant

Iki deadlin’o liko kelios valandos o tu dar nieko nepradėjęs? Nuo pirmadienio iki trečiadienio darbe labai daug ir sunkiai dirbai, tačiau nepasidarė nei vienas darbas? Darbą reikėjo priduoti vakar, o meditacija priešais tuščią ekraną jokios naudos?  Nebijok, padėsiu ir net duosiu kelis patarimus kaip tai padaryti.

Susirask kontaktų sąraše žmogų, kuris daugmaž išmano dalyką apie kurį tu neturi žalio supratimo. Parašai jam(-ai) ir pirmiausia būtinai paklausi kaip sekasi, ir kaip laikosi jo broliai, seserys ar gyvūnėliai…  Būtina žinutę užbaigti patikinant kaip tu stipriai jo pasiilgai…  Tuomet pakvieti susitikti kavos ir (kaip netikėta – kaip tik turi laisvą popietę), tad kadangi kiti žmonės niekuomet neturi asmeninio gyvenimo, jie būtinai turi sutikti šį vakarą, nes rytoj jau bus per vėlu, o ir laiko nebelabai turėsi. Dar geriau, jei išeis susitarti, kad susitinkant Dabar!

Susitikus pradedi pasakot kaip tau sekasi, kaip daug darbų šiuo metu yra užgriuvę, ir lyg tarp kitko, na, kadangi vis tiek apie tai prakalbot,  paklausti patarimo tau rūpima tema. Apsimetus, kad nesupranti atsakymo, parodai projektą (nes juk suprantama, kad einant susitikt su draugu pasiimsi kompiuterį ar reikalingus dokumentus). Parodai failą, pasakai ką reikia padaryt ir užbaigiant pridurt, kaip tau beviltiškai sekasi. Tuomet draugui dažniausiai tavęs pagaila (o jei ne, ir palieka likimo valiai, tai toks jis tau ir draugas) ir atsisėda šalia pažiūrėt kas ten tokio stebuklingo dedasi. Kai papunkčiui nurodo kaip ir ką spaust, ką galima pataisyti ir patobulinti, kad gautųsi norimas rezultatas, būtinai reikia įvelti kokią klaidą, kad tave mokantis žmogus pats nelabai supratu kaip tai įmanoma.

Tuomet belieka kelis kartus pakartoti tą pačią schemą,  ir maloningai leisti žmogui atsisėsti į tavo vietą, o tu įsitaisai šalia. Tuomet svarbu pradėt kalbėt bendratimi – padarom tą, o dabar pakoreguojam čia, na beveik pabaigėm, tik čia dar truputi pataisyt reikėtų. Kai įsitikini, kad darbai vyksta sklandžiai ir jis viską suprato, trumpam atsiprašai, palieki ramiai žmogų dirbti (nes juk vis tiek tik tu trukdai), ir nueini užsisakyti kavos, pasidarai parūkymo pertraukėlę, juk nusipelnai pertraukėlės po tokio varginančio darbo.

Grįžus randi užbaigta darbą, pažadi būtinai dar šią savaitę susiskambinti ir susitikti. LAbai atsiprašai, kad čia taip viskas gavosi, ir visą kaltę suverti savo darbdaviui, nes juk ne tu kaltas, kad iškilo milijonas kliūčių ir trukdžių užbaigti darbą.
Atsisveikinant susimoki tik už savo kavą, nes juk tik skurdus studentas*.

*Sąvoka studentas naudojama apibūdinti ne statusą, o gyvenimo būdą. Galima jau dešimtmetį nebeturėti studento pažymėjimo, tačiau nei gyvenimo sąlygom, nei savęs tapatinimo su studentu fazė nepraeina. Niekuomet neturima pakankamai pinigų, laiko ir atsakomybės. Labai norint, galima ir numirt vis dar būnant studentu…

2 thoughts on “Kaip tapti produktyviu nieko nedarant

Comments are closed.