The bazaar of bad dreams

Autorius – Stephen King.

Pavadinimas – The bazaar of bad drems

Puslapių skaičius – 507 psl.

Išleidimo metai – 2015 m.

Labai retai skaitau apsakymų rinkinius, su keliomis išimtimis pvz.: S. Parulskio „Sraigė su beisbolo lazda“. Dažniau renkuosi tas knygas kuriose yra vientisa istorija, tačiau pradedu suprasti, kad knygos kuriose jų yra keletas turi savo privalumų. Jas galima skaityti kartu su kitomis knygomis (dažnai skaitau kelias knygas iškarto) perskaičius vieną, vėliau bus galima skaityti kitą apsakymą arba grįžti prie to paties. Tačiau tokios knygos turi ir savų minusų, žinoma tai labai individualu ir galbūt tai tik man minusai, kitiems galbūt pliusai. Didžiausias minusas: tokių knygų negali perskaityti per dieną (nes visos istorijos susilieja į vieną kratinį).

91xAugkjjsL.jpegO dabar apie pačią knygą. Tai vienas mėgiamiausias mano autorių, kurio knygas beveik visas esu skaičiusi ar bent jau žinau apie ką jos. The bazaar of bad dreams sudaro 20 skirtingų istorijų, tarp kurių yra ir keletas poemų. Prieš kiekvieną kūrinį – autoriaus žodis, kuriame pakojama kūrinio priešistorė, kas inspiravo parašyt ar kodėl pasirinktas būtent toks objektas („Cookie jar“ 389 psl.).

Kai vienoje knygoje surinkta daugybė apsakymų iš įvairių laikmečių (nuo studijų laikų istorijos iki visai šviežiai rašytų), būtų keista jei visos patiktų ir paliktų tokį patį įspūdį. Net jei ir turimas mėgiamas autorius, nebūtina mėgti jo visų knygų. Dėl šios priežasties neaptarinėsiu visų knygoje esančių apsakymų, o tik tuos, kurie vienaip ar kitaip man patiko.

Under the weather – būtent tokia istorija, kokios man labiausiai ir patinka – tiksliai aprašomi žmonės, sukuriamas realumo įspūdis, ir nuo pat pradžių jaučiama, kad pabaiga nebus maloni. Tokia, kur siaubas kuriamas ne mistinėmis pabaisomis, o žmogaus elgesio priežasčių. S. King’as sakė, kad šią istoriją pradėjo rašyti nuo galo, tad jau nuo istorijos vidurio galima numanyti jos pabaigą, tačiau tai nei kiek netrukdo mėgautis istorija.

Ur – novelė rašyta naujosios Kindle pristatymo progą apie.. Kindle skaityklę. Ši istorija turi labai daug nuorodų į to paties autoriaus seriją „Tamsusis bokštas“. Truputis fantastikos, daugybė skirtingų realybių.

The bus is another world – vienas trumpiausių knygoje esančių apsakymų apie kiekvieną iš mūsų, kuris nors kartą žiūrėjo į praeivius gatvėje ir mąstė kokie gali būti jų gyvenimai. Tačiau labiausiai dominuoja minios efekto idėja. Kai gatvėje nutinka nusikaltimas ar nelaimė ir gatvėje esate vienas – visa atsakomybė krenta ant jūsų pečių, tačiau kai yra minia – tarsi nei vienas nebesijaučia atsakingas. Visi mano, kad “tai padarys kas nors kitas, tai ne mano atsakomybė” ir taip mano visi. Tuomet visi tiesiog stovi ir žiūri į vidurį gatvės merdintį žmogų.

Verta taip pat paminėti “Obits”, „Cookie jar“ ir „Summer Thunder” – visos įkvėptos skirtingų idėjų, tačiau perskaičius ilgam užstrigusios mintyse.

„Stories are like dreams. Everything is deliciously clear while the process is ongoing, but all that remains when the story’s finished are a few fading traces.” S. King