Stresas patiriamas kas pusę metų yra sveika

Paseksiu aš jums, vaikai, pasakėlę. Pasakėlę atkeliavusią iš rūsio. Na gerai, ne iš realaus rūsio, o to, kuris yra visų žmonių pasąmonėje ir kur gimsta didžiausios baimės. Na gerai, gal ne visų ir ne didžiausios, tačiau į penketuką tikrai papuola.

Laukiamasis kambarys, specifinis kvapas ir baime persismelkusios sienos. Taip, tikriausiai atspėjote, tai – Dantisto kabinetas. Su pernelyg laimingais veidais plakatuose ir žmonėmis pernelyg baltais dantimis. Įžengus į kabineto vidų pasitinka didžiulis agregatas ištiesęs savo dideles ir keistas rankas, kviečia atsipalaiduot ir prigult jo saugiame glėbyje.

Nebeturime kur trauktis, o garsiai pripažinti, kad paniškai bijome – negalime, juk esame suaugę žmonės, o suaugę žmonės nieko nebijo. Tad tenka pasiduot ir patogiai įsitaisyti kėdėje. Į akis nukreipiama lempa, kuri praėjusiam gyvenime tikriausiai buvo tardymo kambario pažiba. Ant krūtinės sudedami aštrūs instrumentai, tarsi priminimas, kad niekur nepabėgsi. Prieš akis užslenka tamsūs šešėliai ir raminantis balsas ištaria:

– Jei skaudės – sakykit.

Prie burnos pradeda artėti švirkštas ir tuomet fantazija pasileidžia šuoliais. Galvoje pradeda suktis baisiausi scenarijai ir pradedi įsivaizduot, kaip turėtum atrodyt, jei nepasiseks ir tekt rinktis tarp dirbtinių auksinių, medinių ar stiklinių dantų. Gal ir neblogai butų? Išsiskirti iš minios juk dabar madinga… Žiūrėkime į šviesiąją pusę –  bent jau tikrus draugus pavyktų atsirinkti.

Po pusvalandžio, kuomet vis dar viskas klostosi gerai, bandoma susivaldyti ir mintis nukreipti kita linkme. Pvz.: Kiek lubose yra tarpelių? Lygiai 56. Ir kodėl toje spintoje yra skylė? Dantisto kabinete skylės? Tai taip neprofesionalu…

-Na, ar viskas gerai? – Sučiulba mielas balselis.

-Taip, taip žinoma, beveik buvau pamiršęs, kad aš  pas dantistą. (Ji leidžia man patikėt, kad tiki mano melu. Kaip malonu iš jos pusės).

-Tai susitiksim už dviejų savaičių, taip?

– Taip, taip. Būtinai..

Pakankamai daug laiko, kad spėčiau morališkai tam pasirengti…

2 thoughts on “Stresas patiriamas kas pusę metų yra sveika

  1. Tiksliai! Aparatai ir technologijos pas odontologus nemalonūs, bet nebaisūs. Nu bet kainos! Atrodo kas čia, 20€ sumokėjai ir atėjai už savaitės. Tada vėl 20€ ir vėl už savaitės. Tada imasi rentgeno – nuotrauka, vėl už savaitės. Nuotrauka, už savaitės… Eini eini, moki moki, ir pabaigos nematyt.

    Like

Comments are closed.